Go to all Exhibitions

Бурштинове серце української землі

10 Dec 2024 - 16 Feb 2025

Бурштинове серце української землі
10 грудня 2024 року – 16 лютого 2025 року

Музей історії міста Києва презентує виставковий проєкт «Бурштинове серце української землі», що продемонструє відвідувачам мистецький погляд на унікальні природні скарбиУкраїни, засвідчить символічність потужного зв’язку українців зі своєю рідною землею та подарує яскраві естетичні враження.

Найкоштовніший експонат виставки – єдиний у світі самородок бурштину-сукциніту, що за формою нагадує анатомічне серце. Вага цього мінералу складає 1362 грами. За оцінками експертів, йому приблизно 50 млн років. Символічно, що бурштинове серце було ніби двічі «народжене» українською землею. Уперше – у травні 2010 року, коли його власне віднайшли на родовищі «Володимирець Східний» (Рівненщина), удруге – у квітні 2022 року, коли його дістали зі сховку в землі після деокупації Бучі.

Фантастична за красою та особлива за походженням реліквія була дивом врятована від російських окупантів – під час нищівних боїв на Київщині влучання снаряду відбулося зовсім поруч, але дорогоцінне серце не зачепило. Віднині «велике бурштинове серце України» стає своєрідним символом  вдячності всім людям, державам і містам, які допомагають українцям здобути перемогу в цій пекельній борні – війні світла з пітьмою.

Також на виставці представлені унікальні мистецькі твори різних жанрів і технік – панно «Небесний Страж» Емелі Міллер (репліка фрески у Михайлівській  церкві Видубицького чоловічого монастира), ширми «Дерево Роду» та «Райські птахи Бурштинового краю» Андрія Курило, панно «Жити по Сонцю» Ліни Доміані та інші. Дивовижна природна краса бурштину огранюється в роботах іншими коштовними матеріалами – сріблом, муранським склом, різноманітними мінералами.

«У часи важких випробувань усім потрібні певні символи віри. Бурштин – це не просто природний скарб, це наша закам’яніла історія. «Велике бурштинове серце України» отримало ще більше сенсів, коли залишилося неушкодженим під час окупації Київщини у 2022 році. Що це як не промені надії, якими можна зігрітися в часи відчаю?.. Для команди Музею дуже почесно представити мистецький проєкт, що стане натхненням і розрадою для відвідувачів», – наголошує Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва.  
 
Партнери проєкту – компанія AMBRA SIMHAGroup і платформа «Дякую Серцем».
Куратор проєкту – Володимир Недяк.
Художнє оформлення проєкту – Катерина Костенко.
Графік роботи виставки: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні. Каса працює до 18:30 Вартість квитків: 160/80 грн (повний/пільговий) Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7

  • Date: 10 Dec 2024 - 16 Feb 2025
  • Location:Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
  • Curators:Володимир Недяк
  • Duration:60 minutes (approx.)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

en_USEnglish