Go to all Exhibitions

Виставка живопису «Колір як мова»

05 Oct 2023 - 12 Nov 2023

Музей історії міста Києва презентує виставку живопису «Колір як мова» видатних українських художників Тетяни Яблонської та Миколи Глущенка.

В оновленій експозиційній залі Музейно-виставкового центру Музею історії міста Києва відкривається виставка геніальних митців Тетяни Яблонської та Миколи Глущенка, творчість яких залишила вагомий слід у нашій культурі. Понад 20 художніх робіт митців з колекції Музею історії міста Києва, Національного художнього музею України та колекції родини Тетяни Яблонської створюють умовний діалог класиків українського живопису.

Ця виставка — своєрідна енциклопедія кольору, адже Тетяна Яблонська і Микола Глущенко були блискучими колористами. На переконання експертки виставки, мистецтвознавиці Ганни Владимирської: «Колір — це важлива складова візуального мистецтва і більш за все у мистецтві обох художників цікавив колір. Дивлячись на картини Тетяни Нилівни і Миколи Петровича, ми можемо вести з ними діалог саме мовою фарб».

Тетяна Яблонська та Микола Глущенко за роки своєї плідної творчої діяльності зуміли багато сказати світу про Україну, про красу її природи, про характер українців та їхню любов до життя.

«Сьогодні, коли в Україні триває війна, коли росія ганебно хоче відібрати у нас не лише території, а й зазіхає на привласнення творчості багатьох митців, що жили в минулому столітті, нам, як культурній інституції, вкрай важливо говорити та показувати наших українських митців та їхнє творче надбання. Ми пишаємось, що в колекції Музею історії міста Києва є роботи геніальних Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка і ми маємо змогу знайомити українців з їхньою творчістю», — зазначає генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Окрім живописних робіт двох авторів, в експозиційному просторі будуть представлені також особисті речі Тетяни Яблонської — робочі окуляри, палітра та пензлики.

Куратори виставки: Микола Петриченко, Варвара Сухенко, Катерина Боровик. 

Експерт виставки — мистецтвознавиця Анна Владимирська.

Для виставки використані роботи з фондової колекції Музею історії міста Києва, Національного художнього музею України та колекції родини Тетяни Яблонської.

Виставка відбудеться у виставковій залі 4 поверху МВЦ, що був відновлений за сприяння благодійного фонду Леруа Мерлен «Солідарність».

Виставка триватиме з 5 жовтня до 12 листопада.

Графік роботи експозиції згідно графіку роботи музею: 

Wednesday-Sunday: 12:00-19:00, Monday-Tuesday: days off

The ticket office is open from 12:00 to 18:30

МВЦ Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7

Entrance ticket price: 100/50 ₴ (full/concession)

Упродовж роботи виставки доступні для замовлення консультації тривалістю 20 хв.: 150 ₴

  • Date: 05 Oct 2023 - 12 Nov 2023
  • Location:МВЦ Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
  • Curators:Микола Петриченко, Варвара Сухенко, Катерина Боровик. 
  • Duration:60 Minutes (approx.)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

en_USEnglish