Go to all Exhibitions

Виставка «Київ вночі»

22 May 2024 - 28 Jul 2024

Виставка «Київ вночі»

Дати: з 22.05.2024 – 30.06.2024 р.

Презентація: 21.05.24 о 17:00 (вхід за запрошеннями)

 

До Дня Києва в Музеї історії міста Києва відбулася презентація художньої виставки робіт українських митців ХIX-XXI століття, натхненних нічною красою столиці. 

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну та запровадженням комендантської години кияни позбавлені радості насолоджуватись атмосферою Києва вночі – ані прогулянок до ранку, ані нічних побачень, ні пʼятничних посиденьок, що закінчуються зустріччю світанку…

Теплі київські ночі до 2022 року залишились лиш теплими спогадами – галасливий Хрещатик і завжди гомінка Бессарабська площа, романтичний і затишний Поділ, майже курортна Русанівка, сонні спальні райони… Уже понад два роки українці щовечора і аж до сходу сонця ставлять життя на паузу. 

«Звісно, комендантська година – це необхідна міра в умовах воєнного стану, проте ми сумуємо за своїми безтурботними емоціями та можливістю нікуди не

поспішати ввечері! Віримо в перемогу світла над пітьмою, бо найтемнішу ніч завжди

змінює ранок! Мріємо зустріти мирний світанок над київськими схилами! І цією виставкою ми прагнемо дати кожному нашому відвідувачу змогу хоч на деякий час

повернутись у Київ, де нічне життя вирувало, а не завмирало», – поділилась генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова. 

Куратори виставки переконані, що ніч – це особлива пора, що має бути наповнена дивами та спокоєм, а не тривогами та вибухами. Тому проєкт «Київ вночі» має на меті занурити відвідувачів у приємні спогади та мрії про такі бажані прогулянки улюбленими місцями нічним Києвом. 

Сутінки, надвечір’я, ніч вабили своєю особливою магією майстрів у всьому

світі. Відвідавши виставку, поціновувачі мистецтва матимуть нагоду відчути темний бік Києва, яким його побачили відомі художники минувшини та сучасності – Микола Мурашко, Олександр Животков, Мойсей Вайнштейн, Олена Придувалова, Ганна Криволап, Анатолій Марчук, Антон Логов та інші. Багато з відібраних до проєкту робіт експонується вкрай зрідка. Зокрема, маловідомі твори Самуїла Каплана – видатного в історії українського мистецтва співця сутінок.

На виставці «Київ вночі» будуть представлені живопис та графіка з колекції Музею історії міста Києва, Національного Художнього Музею, Національного музею Тараса Шевченка, з приватних колекцій. 

Куратори виставки: Катерина Боровик, Микола Петриченко, Варвара Сухенко

Художнє оформлення виставки: Катерина Костенко

Візуальні зображення для афіші: Антон Логов  

 

Ознайомитися з виставкою можна  з 22 травня по 30 червня згідно графіку роботи МВЦ: 

Wednesday-Sunday: 12:00-19:00, Monday-Tuesday: days off

The ticket office is open from 12:00 to 18:30

Вартість: 160/80 грн. (повний/пільговий)

  • Date: 22 May 2024 - 28 Jul 2024
  • Location:МВЦ музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
  • Curators:Катерина Боровик, Микола Петриченко, Варвара Сухенко
  • Duration:60 minutes (approx.)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

en_USEnglish