Go to all Exhibitions

«Емоційне вторгнення»

03 Jul 2024 - 14 Jul 2024

Виставка «Емоційне вторгнення»

Дати: з 3.07.2024 до 14.07.2024

У Музеї історії міста Києва триває виставку «Емоційне вторгнення» – філософсько-психологічне арт-шоу, що представляє керамічні скульптури та живопис сучасних українських мисткинь Надії Нечкіної та Людмили Давиденко. Обидві художниці заглиблюються в екзистенційні глибини людського досвіду та досліджують складні емоційні переживання людей. Виставка має на меті спонукати глядачів до роздумів про людське існування, власний прожитий досвід і пошук ресурсу, внутрішньої гармонії та сил для боротьби під час війни, що росія розв’язала в Україні.

Кураторки виставки «Емоційне вторгнення» Ірина Жигуліна та Ната Кушнірук за допомогою творів мисткинь вестимуть філософську розповідь про емоційні реакції людей в Україні на різних стадіях війни. Художниці мовою сучасного мистецтва розповідають про те, як кожен з нас відчуває тривогу, страх, біль, ненависть, холодну злість, спустошення, але згодом шукає внутрішню гармонію, надію, віру та силу для подальшої боротьби.

Надія Нечкіна – українська художниця-керамістка, учасниця багатьох міжнародних виставок. Надія є сертифікованою психотерапевткою, яка працює з методом психоаналізу. Саме тому в своїх творах вона часто звертається до концепцій психоаналізу Жака Лакана та Карла-Густава Юнга. Для Надії кераміка – це мова, образи та форми – це слова. Через кераміку вона висловлює свої емоції та почуття. Найчастіше її роботи є продуктом несвідомого, що також несе в собі фрагменти колективного несвідомого. Роботи Нечкіної зберігаються в мистецьких колекціях Світового банку у Вашингтоні, Музею Війни / ГО «Музей сучасного мистецтва», Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному, приватних колекціях в Україні, Литві, Канаді, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Португалії.

Людмила Давиденко – відома українська мисткиня, учасниця численних групових виставок і пленерів, переможниця премій і відзнак як художниця живопису та скульптури. Людмила працює в напрямку абстрактного-асоціативного живопису. Основою мистецьких досліджень художниці є роздуми про людські можливості під час екзистенційних криз. Емоційні переживання та особистий досвід переплітаються на багатошарових полотнах у вигляді тонких сплетених між собою ліній подібно ризомі, що буквально означає «кореневище» або систему нелінійних зв’язків. Окремо мистецтво Людмили цікаво прочитувати через постструктуралістські концепції Жиля Дельоза та Фелікса Ґваттарі. Роботи художниці експонувались на ART ZURICH, Art Paris, RHY Art Fire Basel, Lviv Art Week і є частиною приватних колекцій в Україні, Польщі, Німеччині, США, Франції, Іспанії та Швейцарії.

Емоційно складні керамічні скульптури Надії Нечкіної та абстрактно-асоціативні полотна Людмили Давиденко формують особливо глибоку історію про цінність людських зв’язків, взаємодопомоги, боротьби за мир і загалом за виживання українців як нації. Використовуючи різні творчі медіуми, художниці осмислюють дихотомію між вічною красою природи та суворими реаліями війни в Україні. На тлі щоденних прильотів ворожих ракет вони досліджують вічні теми життя і смерті, добра та зла, сили та слабкості, спустошення та гармонії, запрошуючи приєднатися до них у цій екзистенційній подорожі.

Виставку «Емоційне вторгнення» можна відвідати з 3 по 14 липня в Музеї історії міста Києва за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7.

Work schedule:

Ср.-Нд: 12.00-19.00, Пн.-Вт.: вихідні

Каса працює з 12.00 до 18.30

Вартість: 120/60 грн (повний/пільговий)

  • Date: 03 Jul 2024 - 14 Jul 2024
  • Location:Музей історії міста Києва за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7.
  • Duration:60 Minutes (approx.)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

en_USEnglish