Назад до всіх публікацій

Київські традиції, що оживають… або кава зі смаком історії

У Музей Києва. Museum of Kyiv відкрилась перша міні-виставка одного експонату. Вона відкриває собою цілу серію міні-виставок, які розповідатимуть про різноманітні сюжети з історії Києва.

Мета проєкту – розкрити, через один музейний предмет унікальну історію знахідки, її інтерпретації і значення на історичному тлі, і навіть більше – достеменно відтворити зовнішній вигляд речі.

Часто найцікавіші відкриття лишаються непримітними – вони розпорошені у дрібних фрагментах, заховані у музейних фондових шафах, а може загублені поміж загальної експозиції або навіть сухо описані у довжелезних спеціальних статтях з чорно-білими ілюстраціями. І позбавлені головного – безпосереднього зв’язку із нашим життям, а відтак лишаються втраченими елементами мозаїки нашої історії, традиції й ідентичності.

Перша міні-виставка присвячена фрагменту кавової піали, який був віднайдений на Андріївському узвозі, в ході археологічних розкопок у 2001 році. Сучасна реконструкція піали, зроблена майстринею, реставратором Музею історії міста Києва Ганною Човник. Куратор виставки Андрій Лопушинський — історик-краєзнавець та реконструктор доби козацтва.

Ця міні-виставка розкриває цілу тему історії кавоваріння в Україні, зокрема чи знали ви, що козаки баристами були?

Історію козаків та кави, а точніше історично-фантазійну анотацію до експонату ви можете почути в Музеї, просканувавши qr-код. Це абсолютно вигадана оповідка, сповнена правди і тільки правди. Одна з тих численних кавових історій, яка трапилася у весняному Києві 1781 року. У Харитона Непийпиво перевтілився актор театру та кіно Вячеслав Довженко. Доповнили правду вигадками: Яна Бричко та Вікторія Новак.

Генеральний інформаційний партнер Радіо Культура.

Разом з міні-виставкою, в арт-холі Музею відновила свою роботу музейна кавʼярня, отримавши нову назву — «Смак історії».

Тож тепер чекаємо вас не тільки на виставки, лекції та майстер-класи, а ще й на чашечку «чорної, як пекло, сильної, як смерть та солодкої, як любов кави»!

Додайте свій коментар

ukUkrainian