Назад до всіх публікацій

Збережені цінності для України. Результати пресконференції

7 квітня, Київська митниця, Музей історії міста Києва та Національний військово-історичний музей презентували врятовані Київською митницею від незаконного вивезення з України 469 предметів нумізматики, фалеристики, холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до ХІХ ст.

Науковці Музею історії міста Києва та Національного військово-історичного музею провели експертизу вилучених київськими митниками цінностей та виявили вкрай рідкісні зразки, зокрема, сокиру-кельт (ХІІІ-ХІІ ст. до н.е.), нумізматичні групи римських і польських монет, скіфські наконечники, дзеркало (IV ст. до н.е.), а також рідкісні вістря списів комарівської (XV-XIII ст. до н.е.) та сабатинівської культур (XIII ст. до н.е.).

Усі ці цінні артефакти громадяни намагалися незаконно вивезти в міжнародних поштових відправленнях за кордон.

Що втрачає українська наука та історія, а відповідно й усі українці, внаслідок грабіжницького ставлення до культурних цінностей пояснив Олександр Пашковський, заступник генерального директора з наукової роботи Музею історії міста Києва: «Найголовніше на чому ми б хотіли акцентувати увагу, це цінність представлених предметів. Для археологів та істориків, що досліджують і пишуть наше минуле, ці предмети, врятовані Київською митницею, як не парадоксально – втрачені назавжди. Якби археолог віднайшов, наприклад, сокиру-кельт під час своїх досліджень у культурному шарі, він би з великою імовірністю міг сказати точне датування, походження, обставини, за яких він був загублений чи похований, приналежність до певної археологічної культури, а відтак і рівень розвитку культурних та економічних зв’язків конкретної спільноти. Та цього ми вже не дізнаємось».

Додайте свій коментар

ukUkrainian