Назад до всіх публікацій

«Київський замок» можна побачити у МВЦ

Макет «Київського замку у середині XVI ст.» — один з найулюбленіших експонатів відвідувачів.

Нарешті усі охочі знову можуть ознайомитись із ним у просторі Музейно-виставкового центру!

Ми надзвичайно вдячні Національний науково-дослідний реставраційний центр України та персонально генеральній директорці Світлані Стрєльніковій за організацію та здійснення реставраційних робіт цього важливого та цінного експонату.

Цей макет дозволяє уявити як виглядало найбільше військове укріплення у середньому Подніпров’ї. Гора, де у 1370-80-х роках постав Замок, відтоді зветься Замковою. Усередині замку було розташовано будинки князя (пізніше — воєводи), каштеляна та городничого — замкових управлінців. Тут перебувала княжа, пізніше воєводська, адміністрація, монетний двір, криниці (щоправда, вони регулярно пересихали), постійно перебував військовий гарнізон, хоча замкові солдати жили під замком на Подолі. Також тут були й господарські приміщення, призначені для потреб оборони: склади пороху, зброї, ядер, гармат (шопа), майстерні, а також культові споруди.

Усе це надзвичайно ретельно було відновлено фахівцями-реставраторами й, відтепер, тішитиме наших відвідувачів і спонукатиме вивчати історію української столиці.

Додайте свій коментар

ukUkrainian