Назад до всіх публікацій

Київські шедеври в Будапешті

«KYIV FOREVER» — унікальний виставковий проєкт, який одночасно реалізується в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва та центральному парку Варошаза в Будапешті.

Днями в Будапешті відбулась презентація виставкового проєкту присвяченому Дню народженню міста Києва. Мешканці Будапешта та українські біженці, які знайшли там притулок, разом вітали столицю України.

За ініціативи та сприяння КМДА шедеври з колекції Музею історії міста Києва — полотна, створені класиками українського живопису, тепер матимуть змогу побачити жителі Угорщини. Так, на думку представників Муніципалітету Будапешта, ця виставка — ще одна нагода привернути увагу мешканців угорської громадськості до української столиці.

Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, зауважує: «Країна-агресор продовжує атакувати не лише українські міста, але й українську культуру. Доки наші захисники тримають військовий фронт, ми мусимо давати відсіч на інформаційному та культурному полі. Відтак, я невимовно вдячна владі Будапешта за підтримку та змогу показати Київ очима відомих українських художників. Це можливість маркувати простір європейської столиці українським наративом».

На відкритті були присутні понад 200 сотні українських дітей, які на знак вдячності разом створили картину жителям Будапешта. Міський голова Гергель Корачонь, наголосив: «В інтересах Будапешта та Угорщини відстоювати та дотримуватися наших принципів та цінностей, демонструвати людяність та солідарність».

Своєю чергою, Іштван Балог, тимчасово повірений у справах України в Угорщині, вкотре нагадав: «Україна хоче миру. Але український народ хоче не ілюзії миру, не замороженого конфлікту, а справжнього, тривалого, справедливого миру і гарантії, що такі жахливі злочини не повторяться».

«Мистецтво живопису надихає, у ньому ми знаходимо розраду в непрості часи. Цим виставковим проєктом ми прагнемо надихнути, подарувати непідробні та щирі емоції, учергове висловити захоплення красою української столиці. Ми надзвичайно вдячні українським воїнам за захист, а міжнародним партнерам за підтримку, зокрема на культурному фронті» — коментує міжнародний виставковий проєкт Генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Додайте свій коментар

ukUkrainian