Назад до всіх публікацій

Садиба на Кудрявці – тепер у Facebook!

Запрошуємо підписатись на нову сторінку філії Музею історії міста Києва — Садиба на Кудрявці. Філія Музею історії міста Києва

Садиба на Кудрявці — музей, що відтворює атмосферу життя киян в типовій міській садибі та показує самобутність й національну специфіку Києва ХІХ — початку ХХ століть.

На разі в музеї відбуваються виставки, творчі та мистецькі події, тож радимо підписатись, щоб не пропустити цікаві анонси або навіть долучитися до створення спільних заходів!

Музей розташований в дивовижному та дуже атмосферному місці. Кудрявець, Кудрявська гора – давня історична місцевість Києва. Розташована вздовж вулиці Січових Стрільців. Назва походить від дерев і чагарників, які мальовничо «кудрявилися» в цьому колишньому передмісті Києва.

Кудрявець був околицею Києва, власне як район заселення почав інтенсивно розбудовуватися після руйнівної повені 1845 р., коли багато мешканців Подолу лишилися без житла. Тоді ж, у 1840-і роки сформувалася і сучасна система вулиць.

Першим власником незабудованої ділянки площею 257 квадратів був титулярний радник В. Бобров, яку у 1882 році продав викладачеві Третьої гімназії Андрію Демуцькому – брату відомого фольклориста, диригента і композитора Порфирія Демуцького.

У 1883—1884 роках на замовлення А. Демуцького за проєктом відомого українського архітектора, Михайла Іконникова, який на той час був київським губернським архітектором, на червоній лінії забудови вулиці зведено двоповерховий будинок, перший поверх, якого був цегляний, а другий дерев’яний.

Серед власників та мешканців садиби були представники професорсько-викладацького складу Київської духовної академії та члени їх родин. А також такі відомі особистості: Грінченко М.М., Доленко М., Дроздов М.М., Дроздова Є. Загірня М., Краусс А.Ф., Ляшенко Д., Ляшенко М., Ляшенко О., Мюзюкевич Д.П., Мазюкевич П., Середа А.Х., Чайченко М.

Запрошуємо відвідати мальовничу Садибу на Кудрявці та поринути в атмосферу ХІХ — початку ХХ століть!

Графік роботи:

пʼятниця: 11:00-17:00

субота: 11:00-17:00

неділя: 11:00-17:00

Каса працює до 16:15

Адреса: вул. Кудрявська, 9

Додайте свій коментар

ukUkrainian