Відвідайте всі виставки

ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ. СВІТЛО ВОСКРЕСІННЯ

04 Кві 2024 - 06 Тра 2024

Виставка ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ. СВІТЛО ВОСКРЕСІННЯ

Від полив’яних яєць часів Київської Русі до писанки на страусиному яйці: у Києві відкриється виставка до Великодніх свят

Музей історії міста Києва представить виставковий проєкт «ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ. Світло Воскресіння», що продемонструє витоки та становлення найважливішого  християнського свята. Головними символами великодньої експозиції стануть дерево життя і писанка – два надпотужні образи, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття. Обидва символи є надзвичайно шанованими в українській обрядовій культурі та народному мистецтві.

 «Воскресіння Христове та весняні свята, що передували Великодню в дохристиянські часи, завжди були особливими для українців. Відчуваючи міцний зв’язок із природою, люди святкували остаточну перемогу весни, тепла та сонця. Це час єднання усієї родини, радісних зустрічей із найближчими. І навіть війна не змогла знищити наші цінності, наші традиції і свята. Особливо сьогодні ми так чекаємо перемоги світла над мороком, перемоги життя над смертю! Ми чекаємо Перемоги, обираючи життя, віру і боротьбу за своє існування. Центральний символ дерева життя на виставці уособлює непереможну силу українського духу, що переданий нам пращурами», – ділиться генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Експозиція виставки охоплюватиме різні історичні періоди та грані святкування Великодня – і духовні, і світські. Різноманіття експонатів дасть можливість відвідувачам побачити і неповторність української традиції, і культуру святкування Великодня в інших країнах.

Керамічні полив’яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, унікальний рецепт паски 1863 року, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок із відтвореними орнаментами всіх регіонів України та навіть яйце африканських християн XIX століття. Окремо на виставці будуть представлені європейський великодній декор та діаспорні писанки. 

А ще відвідувачі зможуть подарувати собі та своїм рідним святковий настрій, придбавши та підписавши великодні листівки, зроблені за ідентичним дизайном тих, що представлені на виставці.

Виставка «ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ.Світло Воскресіння» реалізована у партнерстві з колекціонеркою Мариною Лукʼяновою, заслуженою майстринею народної творчості Оксаною Білоус, генеральним директором приватного історико-етнографічного музею «Козацькі землі України» Володимиром Недяком, флористичною студією Lora Shen, Добропарком. 

Куратори виставки: Таміла Калитенко, Дмитро Воляник 

Художник виставки: Катерина Костенко

Дати виставки: 04.04.2024 – 06.05.2024 р.

Графік роботи виставки: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні.

Каса працює до 18:30

Вартість квитків: 160/80 грн. (повний/пільговий)

Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва,

вул. Богдана Хмельницького, 7.

  • Дата: 04 Кві 2024 - 06 Тра 2024
  • Місцезнаходження:Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
  • Куратори:Таміла Калитенко, Дмитро Воляник
  • Тривалість:60 хвилин (приблизно)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian