Відвідайте всі виставки

«Вертикаль часу»

08 Бер 2024 - 14 Кві 2024

Музей історії міста Києва в рамках проєкту Kyїv Art School презентує виставку-ретроспективу «Вертикаль часу» живописця Петра Бевзи.

Живопис Петра Бевзи – його пристрасть, а колір – одна з таємниць у творчості. Ще на зорі свого творчого шляху Петро Бевза сповідує принцип «мистецтво довкола нас» та утверджує істину про те, що справжнє мистецтво народжується з любові. Він, як ніхто, розуміє, що не тільки в людини, а й у кожного явища – своя доля, свій шлях, своє обличчя та своє призначення.

«Вперше у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва ми презентуємо персональну виставку живопису художника Петра Бевзи і саме з неї продовжуємо проєкт Kyїv Art School у 2024 році. Для нас почесно показати роботи митця, який у своїй творчості невтомно та постійно шукає  український вимір у просторі сучасного світового мистецтва.  Не менш важливо й те, що проєкт Kyїv Art School триває і вже має щирих своїх шанувальників, а це мотивує нас й надалі знайомити відвідувачів з найкращими представниками Київської школи живопису», – зауважує генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Виставка «Вертикаль часу»- ретроспективна та вміщуватиме понад 50 живописних творів автора Петра Бевзи, в яких глядач матиме можливість простежити, як змінюються та взаємодіють живописні простори, образи, ідеї. Це також створить атмосферу дзеркального залу, де простори минулого, майбутнього та сучасного будуть переплетені в одне ціле.

«Для мене ця виставка – це можливість у «вертикалі часу» проявити зв’язки та тяглість традиції, а також показати зміни та тенденції розвитку, перш за все у своїй творчості за 30 років роботи. Також це шанс для зацікавленого глядача віднайти зв’язки та тяглість традиції у Київській мистецькій школі. Ймовірно, це засаднича мета проєкту, оскільки ще недостатньо досліджене явище Київської арт-школи, яке є мистецьким процесом, що знаходиться на стадії розвитку», – підкреслив Петро Бевза. 

Куратор проєкту Kyїv Art School Дмитро Струк зазначає: «Творчість Петра Бевзи надзвичайно багатогранна і я вважаю, що цей художник вже зайняв своє місце в історії українського мистецтва на зламі тисячоліть. Цикли, що створює митець, філософські та глибокі,  його твори не можуть залишати байдужими та відкривають нові горизонти глядачу».

Про проєкт: 

Kyїv Art School започатковано спільно з Музеєм історії міста Києва у 2017 року. За цей час відбулися ретроспективні виставки таких відомих художників як Петро Лебединець, Владислав Шерешевський, Олена Придувалова, Олексій Аполонов, Анна Миронова, Ігор Коновалов, Володимир Бовкун, Олеся Джураєва, Антон Логов, Тетяна Русецька, Ганна Криволап. Проєкт демонструє історію становлення та розвитку Української академії мистецтв виставками київських митців, які здобули професійну освіту в академії. Роботи кращих митців сучасності завдяки проєкту поповнюють фонди Музею та сприяють збереженню історії київського мистецтва для нових поколінь.

Про художника: 

Петро Бевза – людина, яка поєднує у собі декілька ролей. Архітектор за освітою, писав сценарії для кіно, редагував перші українські журнали з сучасного мистецтва, будував перші в Україні арт-об’єкти/інсталяції. 

Народився митець 1 січня 1963 року у селі Шпитьки на Київщині у родині вчителів. Закінчив Київський державний художній інститут (1985). У 1990 вступив до Національної спілки художників України і цього ж року експонується його перша персональна виставка живопису.

Художні засоби, якими користується художник, непровокаційні за змістом і неагресивні за формою. Йому властиве метафоричне уникнення необхідності називати речі «своїми іменами», щоб «не сполохати» їхні ймовірні сенси.

Творчість художника відзначена великою кількістю міжнародних нагород. Роботи знаходяться в багатьох музеях України та світу. 

Живе у місті Києві та працює в галузі живопису, скульптури, ленд-арту.

Ознайомитися з виставкою можна  з 8 березня по 14 квітня згідно графіку роботи МВЦ: 

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість:  140/70 грн. (повний/пільговий)

  • Дата: 08 Бер 2024 - 14 Кві 2024
  • Місцезнаходження:Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
  • Тривалість:60 Хвилин (приблизно)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian