Відвідайте всі виставки

Виставка живопису «Мальовнича Україна»

20 Жов 2023 - 19 Лис 2023

У Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва презентують виставку живопису «Мальовнича Україна», присвячену творчості українських митців другої половини ХХ століття.

Добірка увібрала в себе пейзажі, натюрморти, портрети та сюжетні композиції митців різних українських шкіл. Розмаїття імен та авторських підходів, стилістичних прийомів та регіональних особливостей поєднані між собою наскрізною червоною ниткою любові до рідного краю та спостережливості художнього погляду. Роботи просякнуті увагою до барв та деталей, до українських краєвидів та типажів.

«Українське мистецтво минулого століття не існувало поза своїм часом, а живилося його болем і трагізмом, надихалося красою рідних серцю місць, шукало свободи самовираження. Тим цікавіше досліджувати та вивчати його нам сьогодні. У добірці, яку презентують у Музеї, нам випаде нагода побачити Україну очима непересічних живописців, дослідити їх персональні історії та упевнитися яким розмаїтим було мистецтво на українських теренах», – Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва, наголошує на актуальності цього проєкту саме зараз.

Представлені твори репрезентують доволі широкий часовий проміжок від 1940-х до 1990-х років, який чудово ілюструє вплив історичного та соціального контекстів, творчих пошуків та нововведень, трансформацію стилів і мистецьких тенденцій. «Розуміння контексту, в якому створювалися дані роботи, персоналій митців, а надто шістдесятників, які часто мали відстоювати свої громадянські та художні переконання, за що й потерпали від політичного режиму, змушує відчувати подібні акти творчої свободи особливо гостро», – пояснює надзвичайну цінність відібраних для проєкту творів куратор виставки, Олексій Василенко.

Виставковий проєкт, створено для тих, хто шукає пригод і вражень у світі мистецтва, адже тут зібрано понад 100 робіт непересічних митців минулого століття, серед яких роботи Василя Чегодара, Віктора Зарецького, Алли Горської, Миколи Глущенко, Юрія Хіміча, та багатьох інших. «Мальовнича Україна» — це своєрідна подорож українською живописною та графічною спадщиною.

Куратор виставки: Олексій Василенко

Партнер проєкту: творча художня майстерня «Білий Ведмідь»

Виставка триватиме з 20 жовтня до 19 листопада.

Графік роботи експозиції згідно графіку роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7): 

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість вхідного квитка: 120/60 ₴ (повний/пільговий)

Become a member
  • Дата: 20 Жов 2023 - 19 Лис 2023
  • Місцезнаходження:Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)
  • Куратори:Олексій Василенко
  • Тривалість:60 Хвилин (приблизно)

Додайте свій коментар

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian