Відвідайте всі виставки

«Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво»

19 Лип 2023 - 06 Сер 2023

Маріупольська міська рада, ЯКультура Маріуполь та M EHUB  представляють документальну виставку «Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво» у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва.

Опис

Допити, побиття, роздягання, знущання, збір особистих даних, зникнення людей… 

Усе це – фільтрація. Багато маріупольців пройшли через цей принизливий і важкий процес. Ціна, яку люди платять при проходженні  процедури фільтрації в окупації. 

Окупанти називають фільтрацією примусові перевірки громадян України на вулицях, у житлових приміщеннях і на блокпостах. Маріупольці в обов’язковому порядку з весни 2022 року проходять реєстрацію у спеціальних фільтраційних пунктах. 

На рівні міжнародних організацій вже офіційно визнано, що росіяни шукають не лише людей, пов’язаних із військовою сферою – 10 000 цивільних маріупольців не пройшли фільтрацію, а їхні родичі та друзі не мають актуальної інформації про місцеперебування та стан здоров’я своїх близьких. Велика кількість зруйнованих сімей,  дітей, яких вивезено на територію росії і їх подальша доля невідома.

«Забракне усіх слів світу, щоб зрозуміти людей, які пройшли фільтрацію, та цей проєкт наблизить нас до усвідомлення який важкий шлях пройшли громадяни України. Неможливо переоцінити значення цього соціального проєкту, адже “Маріуполь. Фільтрація#НаЖиво” лише привідкриває частину злочинів, про які ми ще дізнаємось. Це біль усієї України й саме тому ми говоримо про це в столиці у просторі Музею історії міста Києва», – наголошує генеральна директорка Діана Попова.

Окупанти намагаються знищити тих, хто у своїй країні вважає себе громадянином України та її патріотом. Країна-агресор не хоче розлучатися зі своїм тоталітарним минулим, і такі порушення  прав людини необхідно вивчати та зробити все можливе для припинення цих злочинів.

Виставка «Маріуполь. Фільтрація» розповідає історії тисяч маріупольців і маріупольчанок, які пережили пекло блокади та знищення міста, а потім були вимушені проходити допити та випробування, відчули себе мешканцями сучасного гетто. 

Ганебний папірець з написом «дактилоскоповано», який люди отримали після проходження фільтрації, став документом, що дає право на існування в окупованому місті. 

Втрачені долі, зруйновані життя… Поверніть волю, поверніть наших людей!

Інформація:

Виставка триватиме з 19 липня по 6 серпня.

Графік роботи виставки згідно графіку роботи музею: 

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість вхідного квитка: 80/40 ₴ (повний/пільговий)

  • Дата: 19 Лип 2023 - 06 Сер 2023
  • Місцезнаходження:м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7
  • Куратори:-
  • Тривалість:45 хв.

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian