Відвідайте всі виставки

«Моя історія. 32 роки Незалежності». Виставковий проєкт Музею Києва, Нацбанку та Укрпошти

09 Сер 2023 - 04 Лис 2023

Музей історії міста Києва, Національний банк України, Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» вперше об’єднуються та представляють масштабний виставковий проєкт до 32 річниці незалежності України.   

«Моя історія. 32 роки Незалежності» — унікальний виставковий проєкт, в якому наскрізною ідеєю в одному експозиційному просторі поєднуються 32 арт-об’єкти відомих українських митців сучасності, колекція монет та марок за кожен рік незалежності України. Символами державності та візуальними образами про важливі віхи української незалежності, ніби говорить сама Україна.

Музей грошей Національного банку України передав для експонування на виставці монети, кожна з яких репрезентує один рік із життя незалежної України, адже гроші є важливим джерелом інформації про важливі події в історії, народні традиції та культуру нашої країни. Практично кожен рік на шляху України як незалежної та суверенної держави відкарбований у металі завдяки нумізматичній програмі, запровадженій Національним банком майже 30 років тому на відзначення ювілейних та історичних дат.

На особливу увагу заслуговують твори мистецтва, підібрані з приватних колекцій та музейних зібрань, а, отже, чимало з них було неможливо побачити дотепер. Різноманітність мистецьких форм вражає: тут і живопис, скульптура, декоративне мистецтво, фото, відео й арт інсталяції. Кожен рік незалежності проілюстровано мистецькими роботами авторства Назара Білика, Володимира Буднікова, Матвія Вайсберга, Віктора Володька, Олександра Гнилицького, Олега Голосія, Олександра Дубовика, Олександра Животкова, Єгора Зігури, Нікіти Кадана, Наталії Корф-Іванюк, Анатолія Криволапа, Павла Макова, Максима Мамсікова, Івана Марчука, Наталії Масік, Миколи Маценка, Романа Мініна, Миколи Новікова, Вінні Реунова, Олександра Ройтбурда, Стапана Рябченка, Арсена Савадова, Олексія Сая, Віктора Сидоренка, Юрія Соломка, Олександра Сухоліта, Тіберія Сільваші, Олега Тістола, Оксани Чепелик, Іллі Чичкана, Владислава Шерешевського та Олега Шупляка.

Історичну, мистецьку та просвітницьку складову проєкту доповнюють марки, надані Національним оператором поштового зв’язку. Поштові марки завжди були платформою для фіксації історичних подій, культурних надбань, легендарних героїв та образів, а марки воєнного часу від Укрпошти викликають неабиякий ажіотаж не лише в нашій країні, а й в усьому світі.

У цьому проєкті немає випадкових робіт, адже всі вони так чи інакше перегукуються з тими історичними подіями, що відбувались у країні, та є свідченнями розвитку і становлення нашої держави на шляху незалежності. «Розповідаючи історію незалежності України, ми хочемо, щоб кожен, хто відвідає виставку на емоційному рівні відчув те, що проживала Україна впродовж 32 років, став співпричетним до нашого минулого, сьогодення, а найголовніше — співвідповідальним за наше майбутнє», — зазначають куратори проєкту.

Генеральний партнер: ZP Law office of Zoriana Pelekh.
Cпіворганізатори: «Укрпошта», Національний банк України.
Експерти: Ігор Абрамович, Олеся Авраменко, Юрій Комельков, Станіслав Скорик, Владислав Вакуленко, Олександр Соловйов.
Роботи надані з колекцій: Укрпошти, Національного художнього музею України, Національного музею Революції Гідності, Музею грошей Національного банку України, Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, Abramovych Foundation, Stedley Art Foundation, Grynyov Аrt Collection, Vakulenko Art Consulting, Станіслава Скорика, Валерія Міщенка, Андрія Кратюка, Артура Уманського, Арт-фундації «Дукат», Володимира Тарана, Олега Шупляка та Наталії Масік.

Художнє оформлення виставки: Катерина Костенко 

Виставка доступна для перегляду з 9 серпня по 5 листопада  згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість: 140/70 ₴ для всіх категорій відвідувачів

  • Дата: 09 Сер 2023 - 04 Лис 2023
  • Місцезнаходження:Музейно-виставковий центр (вул. Б.Хмельницького, 7)
  • Куратори:Микола Петриченко, Варвара Сухенко, Катерина Боровик

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian