Відвідайте всі виставки

«На захисті міста»

04 Кві 2024 - 30 Чер 2024

Виставка «На захисті міста»

Дати: з 3 квітня 2024

До другої річниці звільнення Київщини від російських окупантів Музей історії міста Києва презентує виставковий проєкт, що покаже збірні образи героїв-захисників міста у різні історичні епохи.

Київ від самого свого заснування був ласим шматком для ворогів. Століттями місто тримало оборону перед загарбником і зараз стало пріоритетною ціллю в російсько-українській війні. За кожним етапом боротьби за столицю стоїть образ воїна-захисника, який зробив вибір – боротись за майбутнє рідного міста. Захист Батьківщини у всі часи вважався священним обов’язком, а ті, хто зі зброєю в руках стояли на сторожі рубежів – звитяжцями.

Виставковий проєкт «На захисті міста» продемонструє п’ять основних збірних образів захисників, які стали символами боротьби своєї епохи, уособленням високого ідеалу служіння народу та готовності до подвигу в ім’я держави. Це розповідь про знакові воєнні події тисячолітньої історії Києва – зокрема Русі, Великого князівства Литовського, козацької держави, Української Народної Республіки, незалежної України.

«Сьогодні, коли Київ і вся Україна знову перебуває у стані війни, ми маємо пам’ятати історію нашого протистояння. Історія стає нашою зброєю! Без знання минулого неможливо усвідомити природу сучасних подій. Виставковий проєкт «На захисті міста» ознайомить відвідувача зі знаковими воєнними подіями з історії Києва, візуалізує збірні образи захисників і ще раз дасть можливість означити, що Збройні сили України сьогодні воюють не тільки за незалежність, а і за нашу історію», – зазначає Аліна Сушко, кураторка виставки, к. і. н., провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва.

Ця виставка дає можливість подивитися на ретроспективу воєнних подій на території України і на те, що ми переживаємо сьогодні. Важливо рефлексувати війну саме зараз, використовуючи всі історичні здобутки та попередній досвід.

«Знання нашої історії – це ключ до майбутнього. Ми дуже мало знаємо про самих себе, своїх героїв, велич нашої землі та нації. Тож сьогодні, як ніколи, важливо вивчати історію, де кожен може знайти відповіді на свої запитання. А подати історію міста Києва не через сухий перелік дат і місць, а через призму образів і символів – шлях до віднайдення самоідентифікації», – наголосила Зоряна Пелех, партнерка виставки, юристка, засновниця компанії ZP Law office of Zoriana Pelekh.

Спеціально до виставки була проведена фотосесія захисників, які боронили Київщину у 2022 році, у військових одностроях відповідних історичних епох.

Також проєкт у форматі вуличної банерної виставки буде представлено просто неба на Контрактовій площі.

Виставковий проєкт «На захисті міста» реалізований Музеєм історії міста Києва у співпраці з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України, Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, Всеукраїнською громадською організацією «Молодий народний рух» за підтримки ZP Law office of Zoriana Pelekh

Виставка триватиме з 3 квітня 2024 року.

Графік роботи експозиції згідно графіку роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість вхідного квитка: 160/80 грн. (повний/пільговий)

Для контактів ЗМІ: Оксана Красілова +38066 377 29 88

  • Дата: 04 Кві 2024 - 30 Чер 2024
  • Місцезнаходження:МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)
  • Куратори:Оксана Красілова
  • Тривалість:60 хвилин

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian