Відвідайте всі виставки

Персональна виставка фотографа-екстремала Сергія Тумасова «Terra.Bifurcation»

15 Чер 2023 - 16 Лип 2023
Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва представляє персональну виставку пейзажної фотографії «Terra.Bifurcation» знаного українського фотографа-екстремала Сергія Тумасова.

«Terra.Bifurcation» — це виставка світлин про красу, про життя, про енергію природи, про все те прекрасне, що нас оточує на Планеті Земля.

Це виставка-повернення після вимушеної перерви. Фотографії, що будуть представлені на виставці, були зроблені ще у довоєнних фотоекспедиціях автора, але ще ні разу не були презентовані на широку публіку.

Роботи Сергія Тумасова неможливо сплутати, адже це рідкісні кадри, фотографії-трофеї, на яких залишились унікальні моменти природи та неповторна гра світла на величних пейзажах. Фотохудожник впродовж багатьох років сягав найвіддаленіших місць Планети, щоб наповнитись досконалою гармонією, дарованою нам Творцем, уловлював енергію Всесвіту та передавав її у своїх роботах. І продовжував би так робити далі, але… В Україну прийшла війна! А що може бути більш ірраціональним, ніж війна? Вона руйнує гармонію, знищує красу, спотворює сприйняття, змінює реальність. Війна заповнює собою все і ти стаєш її заручником. Усе, про що ти думаєш, усе, що робиш, так чи інакше, пов’язане з війною. Зараз Україна, захищаючи себе та європейські цінності, рятує світ від хаосу та руйнації. І саме цей наш стан і називається критичною точкою біфуркації, коли українці віддають свої життя, аби зберегти красу всього світу та життя на Планеті.

«Сьогодні я не фотографую прекрасне. Натомість мені доводиться фіксувати жахіття війни в моїй країні. Спалені та розбомблені будинки, біль, страждання людей, які втратили своїх рідних чи домівки. Ось це для мене і є роздвоєнням, біфуркацією. Проте, я не хочу демонструвати ці кадри, їх і так достатньо в інформаційному просторі за останній час. На цій виставці я волію показати красу, той світ, який потрібно захищати. Світ, за який саме в цю мить борються відчайдушні українці», — розповідає про назву та концепцію виставки автор Сергій Тумасов.

На виставці глядач відчує міць величних Гімалайських гір Непалу та Каракоруму, здивується неповторності прибережних скель Атлантичного океану та Середземного моря, буде захоплений красою водоспадів Ісландії та України. Магічні кадри із серії «Перший промінь», де вранішнє сонце ледве торкається засніжених вершин, нікого не залишать байдужим своєю внутрішньою енергією, що немов ллється з полотна. Експозиція великоформатних та чорно-білих фотографій занурить відвідувачів у інший світ — світ непізнаної фантастичної природи, який треба зберегти для себе та наступних поколінь.

Про автора:

Сергій Тумасов — фотохудожник із більш ніж 40-річним досвідом, мандрівник-екстремал, викладач кафедри фотомайстерності Університету культури та мистецтв у Києві. Має чотири вищі освіти та ступінь магістра «Бізнес-адміністрування». Працює над докторською дисертацією в галузі стратегії розвитку бізнесу.

Наодинці подолав пустелю Атакама в Південній Америці, пустелю Наміб та пустелі Західної Австралії, здійснив декілька нічних сходжень у Гімалаях та Андах на вершини близько 6 тис. метрів.

Світлини Сергія були відзначені на престижних міжнародних фотоконкурсах «Epson Pano Awards» та «International Loupe Awards». Багато з них знаходяться у приватних і корпоративних колекціях України, Австралії, США, Канади та Західної Європи.

Із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Сергій став волонтером та бере активну участь у наданні гуманітарної допомоги біженцям, жителям деокупованих територій. Як акредитований журналіст фіксує злочини російських загарбників в Україні. Під час однієї з волонтерських місій у Харківській області автомобіль з гуманітарною допомогою, в якому їхав Сергій, був розстріляний рашистами з гармат. Сергій отримав важкі поранення і наразі відновлюється.

Персональні та колективні виставки (вибране):

1. Fine Art Ukraine, Мистецький Арсенал, Київ, 2011
2. На краю Ойкумени, КІМО, Київ, 2011
3. Експозиція на Gogolfest, Київ, 2012
4. Паралельні світи, Київ, 2014
5. Repercursion, Галерея Tumasoff gallery, Київ, 2014
6. Арт-проект компанії KPMG «Відкрийте Землю з Сергієм Тумасовим», 2015
7. Iceland Immersion, Галерея Tumasoff gallery, Київ, 2015
8. Terra.Inception, Музей історії міста Києва, Київ, 2016
9. Terra.Timeless, КІМО, Київ, 2017
10. Kyiv Photo Week, Київ, 2017,2018, 2020
11. Berlin Art Fair, 2022
12. Children in war, Bratislava, 2022 

Інформація

Виставка триватиме з 15 червня по 16 липня.

Графік роботи виставки згідно графіку роботи музею:

Ср.-Нд.: 12:00-19:00,
Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість вхідного квитка: 80/40 ₴ (повний/пільговий)

  • Дата: 15 Чер 2023 - 16 Лип 2023
  • Місцезнаходження:вул. Богдана Хмельницького, 7 Київ, 01030
  • Тривалість:30 хв.

Додайте свій коментар

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian