Відвідайте всі виставки

«Сто років дитинства»

15 Бер 2024 - 02 Чер 2024

Виставка «Сто років дитинства»

Дати: 15.03-02.06.2024 р.

Музей історії міста Києва разом з Музеєм історії моди представляють унікальну виставку дитячих костюмів з 1820 по 1920 роки, що розповість про те, як змінювалась дитяча мода впродовж ста років.

Яке вбрання було у дітей два століття тому? Чи існувала тоді дитяча мода та якою вона була? Чому хлопчики до 6 років носили спідниці та плаття, а дівчаток від народження вдягали у тісні корсети? Який вплив мав одяг на дозвілля дитини? Чому так часто маленькі леді змушені були лише спостерігати за іграми своїх братів? А також за яких обставин хлопчику врешті надавали право носити чоловічий одяг?  

«Дитяче вбрання – особлива гордість моєї колекції, адже сьогодні це дуже рідкісне явище серед музеїв – збирати дитячі костюми. Їх збереглось небагато. Дітей тоді в сім’ях було багато – і вони доношували одяг один за одним до тих пір, поки він достойно виглядав, а лиш потім викидали. Тому придбати одяг для колекції в гарному стані майже нереально. Але у нас є така унікальна колекція, і ми раді її показати широкому загалу», – розповідає колекціонерка, засновниця Музею історії моди Марина Іванова. 

В експозиції  представлено більш ніж 20 дитячих костюмів, а також цікаві деталі,  що так чи інакше пов’язані з дитячою модою минулих століть: аксесуари, іграшки, взуття, фотографії. 

Весільні віночки, брошка з волосся померлої дитини, бальні блокноти юних панянок, де був перелік кавалерів, з якими вони будуть танцювати в цей вечір; мініатюрні капелюшки в комплекті з рукавичками; іграшкові «собаки-сейфи», у яких діти могли ховати монети чи цінні для них речі. Окрім цього, виставку доповнять фотографії дітей у різних вбраннях конкретного періоду. 

Довідка: Колекція Музею історії моди занесена до Книги Рекордів Гіннесу України як «найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів в Україні». Дитячі костюми складають 10% колекції та будуть представлені в Музеї історії Києва. 

Виставка триватиме з 15 березня до 02.06.2024 

Графік роботи експозиції згідно графіку роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість вхідного квитка:  160/80  ₴ (повний/пільговий)

  • Дата: 15 Бер 2024 - 02 Чер 2024
  • Місцезнаходження:Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
  • Тривалість:60 Хвилин (приблизно)

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian