Відвідайте всі виставки

«Ціна свободи». Віар тур звільненими містами Київщини

28 Лип 2023 - 30 Гру 2023

Творче об’єднання «ВИР» та Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентують новий проєкт віртуальної реальності «Ціна свободи». 

«До Дня української державності ми презентуємо віртуальний тур, який демонструє ціну, сплачену українцями за свободу та незалежність. Попри те, що ми практично живемо у воєнній хроніці, цей проєкт нагадуватиме, що війна тут і війна триває. Українська державність далася великою ціною, й не меншу ціну ми платимо за те, щоб її зберегти», — наголошує Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва. 

З перших днів широкомасштабної війни, розпочатої росією проти України в лютому 2022 року, силами творчого об’єднання «ВИР» проводилася відеофіксація наслідків воєнних злочинів армії рф, зокрема, за допомогою дронів.

Відразу після звільнення Київської області знімальна група побувала на місцях активних бойових дій та практично в усіх містах довкола Києва, які зазнали жахи окупації. Інколи, зйомки відбувалися на наступний день, після втечі військ рф. Так, наприклад, ЗСУ вибили загарбників з Гостомеля 31 березня 2022 року, а відеокадри гостомельського аеропорту зі зруйнованою «Мрією» були відзняті вже 2 квітня 2022 року. На той час, уся територія аеропорту залишалася небезпечною через наявність мін та вибухонебезпечних предметів.

Частина накопиченого відеоматеріалу увійшла до хронікального фільму «Ціна свободи» у форматі віртуальної реальності (VR-360), який забезпечує «ефект присутності». Отже, кожен зможе побувати у Бучі, Ірпені, Бородянці, Мощуні, на гостомельському аеродромі та  мосту відразу після їх звільнення і у форматі віртуальної реальності побачити кадри, що сколихнули весь світ.

Цей продукт демонструє реальне обличчя війни, коли «стихають гармати» та є можливість осягнути масштаби руйнувань – переправ і мостів, селищ і міст, за якими стоять долі людей та усієї держави.

«Психіка людини влаштована таким чином, що для самозбереження ми забуваємо все погане, страшне та трагічне. Ми стираємо зі своєї пам’яті весь жах, який нам довелося пережити, або просто тримаємо біль в собі,  нікому про це не розповідаючи. Прикладом цього є  люди, які пережили Другу світову війну, голод, репресії. Вони були дуже не багатослівні і ми, на жаль, досі не знаємо багатьох деталей та подробиць тих трагічних часів. Наш фільм “Ціна свободи” і за 100 років не просто покаже, як це було насправді, а дозволить ніби реально там побувати. І не дасть забути, хто наш ворог та яка справжня ціна свободи», — коментує автор ідеї, Іван Новик. 

Про команду проєкту:
Творче об’єднання «ВИР» — це команда українських фахівців у сфері виробництва медіа контенту. Режисери, сценаристи, оператори, продюсери та інші фахівці кіноіндустрії об’єднали свій досвід та зусилля, щоби під час повномасштабної  російської агресії реалізовувати проєкти, спрямовані сприяти українській перемозі.

Віртуальний тур доступний для перегляду з 28 липня згідно графіку роботи МВЦ:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість VR: 100 ₴ для всіх категорій відвідувачів
Попередній запис за тел: (044) 520 28 26

  • Дата: 28 Лип 2023 - 30 Гру 2023
  • Місцезнаходження:м. Київ
  • Куратори:Іван Новик
  • Тривалість:15

Додайте свій коментар

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian