Відвідайте всі виставки

«Японія. Очима та серцем»

24 Кві 2024 - 30 Чер 2024

«Японія. Очима та серцем»

Дати: 24 квітня – 30 червня 2024 року

Відкриття виставки: 23 квітня о 17:00

В особливий для всіх японців період цвітіння сакури Музей історії міста Києва презентував виставковий проєкт, присвячений Японії – її унікальній природі, культурі та дивовижним людям. На виставці можна буде побачити традиційну японську графіку школи Нанга та сучасні світлини відомої української фотографині Вєри Бланш, яка нині отримала прихисток в Японії.

Японія – країна, яка зачаровує та надихає шанобливим ставленням до традицій попри агресивну глобалізацію світу. Існує безліч стійких асоціацій – квітучі сади, поезія, самураї, гейші, кімоно. Або ж – технології, кухня, мода чи аніме. Як же співіснує така дивовижна суміш традиційного та сучасного?

«Цією виставкою ми хочемо висловити вдячність Японії за величезну допомогу нашому народу в боротьбі з агресором, за підтримку України на міжнародній політичній арені. У грудні минулого року під час відрядження до Японії нам пощастило познайомитися з колегами з Музею мистецтв KYOСERA міста Кіото – саме ці спеціалісти допомогли ґрунтовно підготувати цей виставковий проєкт, розкривши нюанси музейної колекції японського живопису, що була подарована Києву містом-побратимом Кіото і зберігається у нашому музеї», – наголошує генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова. 

«Для нас велика честь, що у Музеї історії міста Києва відбудеться виставка, де будуть представлені графічні роботи, подаровані Києву містом Кіото. Мистецтво втішає почуття людей поза межами часу та кордонів, і цією виставкою ми сподіваємося, що наша мовчазна молитва за мир дістанеться сердець мешканців Києва», МАЦУЇ Кодзі, мер Кіото – міста-побратима Києва. 

Експозиція має дві основні тематичні лінії: близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що у 1978 році столиці подарувало місто Кіото разом із Асоціацією художників школи Нанга, а також понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш.

«Інколи мені здається, що сонце недаремно бере початок свого шляху саме із цієї країни, аби у цнотливій чистоті нести тепло свого проміння іншим народам з найкращого місця, де може народитися новий день – з Японії», ділиться враженнями відома фотографиня та ілюстраторка Вєра Бланш. Вона не просто знайшла прихисток у Японії, а й почала активно вивчати японську культуру. Кожна її фоторобота – це захоплення цією країною, силою, мудрістю і витривалістю її людей.

Японія подарувала світу мистецтво милування – традицію уповільненого споглядання цвітіння сакури чи хризантем, зміни кольору листя восени, або снігу взимку тощо. Усупереч усім стихійним лихам і сучасним викликам, японці намагаються радіти життю, бо кожна його мить є важливою та цінною. Виставка «Японія. Очима та серцем» дасть відвідувачам можливість побачити магію краси природи – як її зображають самі японці, відчути сучасне серцебиття країни – як його фіксує українка. Ми різні, але багато у чому схожі.

Куратор виставки: Сергій Шевлюга

Художнє оформлення виставки: Катерина Костенко

 

Ознайомитися з виставкою можна з 24 квітня згідно графіку роботи МВЦ: 

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість: 200/100 грн. (повний/пільговий)

Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва,

вул. Богдана Хмельницького, 7

  • Дата: 24 Кві 2024 - 30 Чер 2024
  • Місцезнаходження:Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
  • Куратори:Сергій Шевлюга
  • Тривалість:45 хв.

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian