Відвідайте всі виставки

«KYIV FOREVER». Шедеври з колекції Музею історії міста Києва

29 Тра 2023 - 19 Сер 2023

Опис

У Музейно-виставковому центрі до Дня Києва презентують шедеври з колекції Музею історії міста Києва. «KYIV FOREVER» — унікальний виставковий проєкт, який одночасно реалізується в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва, ТРЦ Gulliver та центральному парку Варошаза в Будапешті. Це виставка про такий різний і багатогранний Київ: вночі та зранку, спокійний і гомінкий, заквітчаний і урбаністичний. Це присвята легендарному місту, своєрідний художній літопис, представлений творами С. Шишка, О. Хвостенко-Хвостова, Ф. Коновалюка, С. Світославського та інших знаних митців, які не просто малювали українську столицю, а творили справжні емоційні полотна епохи. Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, зауважує: «Країна-агресор продовжує атакувати не лише українські міста, але й українську культуру. Доки наші захисники тримають військовий фронт, ми мусимо давати відсіч на інформаційному та культурному полі. Відтак, я невимовно вдячна владі Будапешта за підтримку та змогу показати Київ очима відомих українських художників. Це можливість маркувати простір європейської столиці українським наративом». Полотна, створені класиками українського живопису, кожен з яких по-своєму відчував настрої міста, дійсно матимуть змогу побачити і кияни, і жителі Будапешта. За ініціативи та сприяння КМДА шедеври з колекції Музею історії міста Києва представлять у містах-побратимах Києва. Так, на думку представників Муніципалітету Будапешта, ця виставка — ще одна нагода привернути увагу мешканців угорської громадськості до української столиці. Генеральна директорка Музею історії міста Києва, Діана Попова наголошує: «Мистецтво живопису надихає, у ньому ми знаходимо розраду в непрості часи. Цим виставковим проєктом ми прагнемо надихнути, подарувати непідробні та щирі емоції, учергове висловити захоплення красою української столиці. Попри все — розфарбувати яскравими фарбами День Києва — міста, яке живе й не здається, міста, в якому зараз як ніколи багато жаги до життя. Ми надзвичайно вдячні українським воїнам за захист, а міжнародним партнерам за підтримку, зокрема на культурному фронті». Обрані роботи з виставки будуть представлені і в просторі ТРЦ Gulliver. «День Києва — особливе для кожного з нас свято. І разом з Музеєм історії міста Києва ми вирішили показати знайомі локації та пейзажі нашої столиці очима відомих митців. Запрошуємо відвідати виставковий проєкт KYIV FOREVER на 2-му поверсі ТРЦ та відкрити Київ з нової сторони», — коментує директорка з маркетингу ТРЦ Gulliver Катерина Жураківська.

Інформація

У Музейно-виставковому центрі виставка триватиме з 24 травня по 19 серпня 2023 року.
Графік роботи експозиції згідно графіку роботи МВЦ Музею історії міста Києва:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00,
Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість вхідного квитка: 80/40 ₴ (повний/пільговий)

• Дата: 29 Тра 2023 - 19 Сер 2023
  • Місцезнаходження:вул. Богдана Хмельницького, 7 Київ, 01030