Інклюзія в музеї

Інклюзія в музеї

Музей історії міста Києва одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності вважає забезпечення доступності музейних цінностей для всіх громадян, в тому числі для людей з інвалідністю. 

photo_2024-06-04 08.08.21 Medium

Комфортність

Цілком комфортними для відвідувачів із порушеннями опорно-рухового апарату є Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Музей окупації Києва та Музей шістдесятництва (за винятком центрального входу) – вони мають пандуси, просторі ліфти, пристосовані для колісних крісел туалетні кімнати, рівну – без перепадів – підлогу. 

Доступність

В цих музеях всі програми є доступними для людей із порушеннями опорно-рухового апарату. Що ж до інших наших музеїв, розташованих в пам`ятках архітектури 100-річної давнини, то вони, на жаль, не мають необхідних пристосувань, але будь-яку перешкоду спільними зусиллями можна подолати, варто лише звернутись до того чи іншого музею заздалегідь і домовитись про можливі варіанти відвідування експозицій.

photo_2024-06-04 08.08.26 Medium
photo_2024-06-04 08.08.37 Medium

Імерсивність

Для людей незрячих або із порушеннями зору розроблено спеціалізовані музейні заходи із циклу «Доторкнись до історії». Так в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва під час музейного заняття «Як жилося в Київській Русі» відвідувачі із порушеннями зору можуть не лише почути розповідь екскурсовода, а й потримати речі, якими користувались кияни тисячу років тому, відрізнити на дотик або за запахом товари імпорту чи експорту, наприклад, спеції чи ладан, шовк чи полотно, зрештою випробувати себе в ролі дослідника. Розроблена і проводиться пішохідна екскурсія історичним центром міста «Київ на дотик». 

Онлайн

До послуг відвідувачів путівник по експозиції шрифтом Брайля «Скарби музеїв Києва відкриваються незрячим. Путівник Музеєм історії міста Києва» (автори – наукові співробітники В.Антонюк та Ю.Кучма). Наукові співробітникі читають онлайн лекції з історії Києва та історії і культури єврейського народу для підопічних центру, а саме: Музей історії міста Києва, Музей «Садиба на Кудрявці», Музей Шолом-Алейхема.

photo_2024-06-04 08.08.33 Medium

Інформація про інклюзивність Музею історії міста Києва та його філій:

Інклюзія в музеї

Більше інформації дізнавайтесь через контакти нижче:

E-mail: museumofkyivhistory@gmail.com

Тел.: +38 044 520 28 24

Made with love by TOP PROJECT LLC © 2023. All Rights Reserved
Privacy Policy / Terms of Use

ukUkrainian