Головна » «Авангардистки»

«Авангардистки»

23 травня Музей авангарду відкрив новий виставковий сезон проєктом «Авангардистки» – виставкою, що відкриває багатогранний внесок жінок у формування українського авангардного мистецтва та показує його тяглість від початку XX століття до сьогодення.
У центрі експозиції — імена, які знають у світі: Олександра Екстер, Соня Делоне, Хана Орлова, Ганна Старицька, Ольга Рапай, Людмила Ястреб та інші мисткині, чиї роботи не просто стали частиною історії, а продовжують надихати та знаходити нові форми звучання. На відвідувачів чекає і особлива музейна премʼєра — вперше буде представлений живопис Олександри Екстер «Місто», якому відведене чільне місце в експозицІї.

А ще — декілька справді унікальних моментів: музейна реконструкція сценічного освітлення за проєктом Олександри Екстер із альбому «Театральні декорації»1930 року, створена художником
Олександром Левічем за підтримки АБ «Укргазбанк»; гобелени та печворки українських майстринь, створені на основі театральних ескізів Олександри Екстер і композицій Соні Делоне — як жест підтримки, памʼяті та продовження творчого діалогу; нове поповнення музейної колекції — Дмитро Горбачов передав літографію Соні Делоне «Синкопований ритм» (1967), яка також представлена на виставці.
До відкриття виставки приурочена ще одна особлива подія — презентація монети, присвячена Олександрі Екстер. Це перша монета із серії «Український авангард», започаткованої Національним банком України.

Пошук